Najlepsza seria dla młodzieży

Są na naszym rynku takie książki, które mają już swoje lata, jednak nadal cieszą się ogromną popularnością wśród czytelników. Nadal ukazują się nowe części, dzięki którym mamy szansę poznać losy ulubionych bohaterów i zgromadzić książki o nich na półkach swoich biblioteczek. Kolejne pokolenia mogą poznać bohaterów, którym zachwycali się ich rodzice. Do takich bohaterów na pewno należy Greg. W księgarniach ukazała się kolejna część jego przygód “Totalna demolka. Dziennik cwaniaczka. Tom 14“. Jego autorem jest Jeff Kiney.

Nastolatek Greg

Czy ktoś byłby w stanie uwierzyć, że pierwsza powieść o szalonym i jakże wesołym chłopaku ma już ponad trzynaście lat? Tak, bowiem pierwsza część powieści została wydana w 2007 roku. Czy Jeff Kiney spodziewał się, że wyda tak spektakularną serię, która zagwarantuje mu miejsce na listach bestsellerów? Tak, “Dziennik Cwaniaczka” inspirowany losami autora to absolutny hit, który za każdym razem sprzedaje się w ogromnym nakładzie. W 2009 roku czasopismo “Time” umieściło autora wśród Stu Najbardziej Wpływowych Ludzi Świata. Dodatkowo Kiney odpowiedzialny jest za stworzenie www.poptropica.com – jednego z najlepszych Portali Internetowych według “Time”. Teraz razem ze swoją rodziną prowadzi księgarnie An Unlikely Story. Co tym razem zafunduje nam autor w czternastym tomie przygód szalonego Grega? Totalną demolkę, która zapewni młodym czytelnikom jazdę bez trzymanki.

Remont w domu

W “Totalna demolka. Dziennik cwaniaczka. Tom 14” dowiadujemy się, że mama Grega wymyśliła remont w domu. Czy jednak będą oni sobie w stanie poradzić sobie z kompletnym remontem całego domu? Czy wszystkie prace będą przebiegać bez żadnych komplikacji? Oczywiście, że nie. O normalnym remoncie w domu Grega nie może być mowy. Będziemy mieć więc do czynienia z kotami grzęznącymi w świeżutki betonie. Znajdzie się również miejsce na myszy w ścianach. Czym są w ogóle osy kloaczne? Może czytelnik jeszcze tego nie wie, ale dzięki temu, że Greg bardzo starannie prowadzi swój dziennik już niedługo nasza wiedza zostanie zaspokojona. A na dodatek okaże się, że przez ten remont sąsiedzi będą pałali do nich ogromną żądzą zemsty, która może doprowadzić do wyprowadzki całej rodziny. Czy zwykły remont może sprawić, że Heffleyowie będą musieli wyprowadzić się z miasta i zacząć swoje życie kompletnie od zera pod zmienionym nazwiskiem? Warto się przekonać. Autor jak zwykle zapewnia swoim czytelnikom ogromną dawkę humoru i wielu absurdalnych sytuacji.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com