Robert Hunter w pościgu za kolejnym złoczyńcą – najnowsza powieść Chrisa Cartera

Detektyw Robert Hunter nigdy nie spoczywa na laurach w walce o sprawiedliwość – nawet jeśli stawką jest jego własne życie. Na agenta czeka uśpione niebezpieczeństwo, które tylko szuka okazji, by się uwolnić. Z czym tym razem przyjdzie mu się zmierzyć?

Pościg za zwierzyną

Hunter od lat nie słyszał o Folterze. Wszystkim wydawało się, że po zamknięciu w więzieniu o zaostrzonym rygorze morderca już nigdy nie wyjdzie na wolność. W końcu można było odetchnąć z ulgą i wrócić do normalności po koszmarze związanym z zabójstwami. Okazało się jednak, że nawet najwyższe mury nie są w stanie powstrzymać Luciena. Kierowany nienawiścią i rządzą zemsty, ucieka z więzienia i rozpoczyna poszukiwania Huntera. Sadystyczny morderca nie cofnie się przed niczym, by dopiąć swego i wreszcie dokonać odwetu na dawnym koledze ze studiów. Rozwścieczonego Foltera nikt nie zdoła powstrzymać – może tego dokonać jedynie sam detektyw Hunter. Folter ma plan – chce ukarać Roberta i sprawić, by głęboko pożałował swojego udziału w śledztwie. Nie bacząc na konsekwencje, depcze po śladach detektywa, chcąc zaskoczyć go w najmniej spodziewanym momencie. Nie wie jednak, że trafił na równego sobie przeciwnika, który doskonale odczytuje jego ruchy. Czy zdoła jednak powstrzymać Luciena, nim będzie za późno? “Polowanie na zło” (https://www.taniaksiazka.pl/polowanie-na-zlo-chris-carter-p-1359494.html) nabiera tempa już od pierwszej strony i wcale nie zamierza zwolnić.

Wyścig z czasem

Polowanie na zło” będzie nie lada gratką dla wszystkich miłośników mocnych wrażeń. Chris Carter nie daje czytelnikowi ani chwili wytchnienia. Przebieg opowieści śledzi się z zapartym tchem, uważnie chłonąc wszystkie szczegóły – każdy z nich może okazać się kluczowy. Carter prowadzi swoich bohaterów przez labirynt, w którym wszystkie chwyty są dozwolone. Do samego końca nie wiadomo, kto jest myśliwym, a kto zwierzyną. Pisarz świadomie podsuwa czytelnikowi kolejne tropy, by w kluczowym momencie akcji zwrócić swoją opowieść w całkowicie inną stronę. Fani gatunku z pewnością docenią wartką akcję oraz szaleńczą walkę z czasem, w której liczy się każda minuta.

Mistrz sensacji

Chris Carter zdobył sławę powieścią “Krucyfiks”, która rozpoczęła serię o detektywie Robercie Hunterze. Szybko zjednał sobie czytelników i wkrótce ukazały się kolejne części cyklu, po które chętnie sięgały nowe rzesze miłośników kryminałów. Tworząc postać nieustępliwego detektywa, Carter na stałe zapisał się w kanonie najlepszych twórców powieści sensacyjnej. “Polowanie na zło” ukaże się nakładem wydawnictwa Sonia Draga.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com